Kování

Roto NX – Technika kování pro nové tisíciletí

Oblast rámových nůžek
Praktický komfort: zásluhou integrované pojistky proti přibouchnutí je křídlo v poloze vyklopení aretováno. Okna, samovolně se zavírající při průvanu, tak patří minulosti. Pootočením vedení krycí lišty lze libovolně zvolit délku vyklopení mezi 80 a 140 mm.
ROTO Sil – povrchová úprava
Zářivým optickým rysem nového ystému kování Roto NT je jeho barva: ROTOsil se prezentuje jako matně stříbrná a nabízí zvýšenou ochranu proti korozi díky speciální povrchové úpravě na bázi pozinkování, chromátování a následného vytvrzení. Moderní vzhled a životnost pro nové tisíciletí.
Kliky a krytky
Zde se objevují design i barva v harmoniském souznění. Tvarově atraktivní kliky z nabídky Roto lze kombinovat s krytkami v neomezeném počtu barevných variant, což spolu vytváříatraktivní vzhled každého okna.
Inteligentní spojení bezpečnosti, energie a komfortu
Okna, která se samostatně otvírají a zavírají, která regulují klimatizaci či topení nebo hlásí pokus o vloupání na bezpečnostní centrálu to už dnes není žádná hudba budoucnosti. Firma Roto jako tvůrce inovativních kovacích technologií se snaží inteligentně propojit energii, bezpečnost a komfort.
Štěrbinové větrání
Nově vyvinuté štěrbinové větrání Roto NT sestává pouze z rámového dílu, který může být namontován i kdykoli dodatečně.
Úrovňová a ovládací zarážka
Další multifunkční komponent: integrovaný zvedák křídla zajišťuje dovírání křídla do rámu vždy ve stejné výškové úrovni a zabraňuje tak známému svěšování křídla ka klikové straně. Mimi to znemožňuje ovládací zarážka nechtěné chybné ovládání okna. To vše zaručuje dlouhodobou funkční spolehlivost okenního rámu.
Zavírací čep V
Seřizování, zavírání a bezpečnost v jediném dílu. ROTO prezentuje jednostupňový zavírací systém s vynikajícími hybnými vlastnostmi a maximální bezpečností. Centrální uzávěr spolu se zavíracím čepem V splňuje díky svému technickému vybavení požadavky na bezpečnostní normy DIN V ENV 1627-1630 pro okna odolná proti vloupání ve třídách odporu 1, 2 a 3. Různé rámové uzávěry mají identické šroubovací osy. Dodatečná výměna proto může  proběhnout zcela bezproblémově.

Pro detailní přehled o systémech kování na okna a dveře klikněte, prosím, zde: Roto