Co byste měli vědět

Čištění a údržba bez námahy – splněné přání každého uživatele.

Profily z materiálu RAU-PVC zaujmou na první pohled velmi hladkým povrchem. Ten odpuzuje špínu a lze jej velmi lehce a rychle čistit. Nízké náklady na údržbu jsou přitažlivým argumentem nejen pro soukromé stavebníky, ale také pro velké investory.Výhody plastových profilů REHAU:
– Uzavřený, hladký povrch
– Nežloutne
– Nízké náklady na údržbuTipy k údržbě a čištění oken z okenního profilového systému REHAU:Vaše nová plastová okna jsou téměř bez údržby. Aby Vám po celou dlouhá

léta dobře sloužila, máme pro Vás pár tipů a rad, jak plně využívat jejich předností bez problémů.

1. Jak okny větrat

Plastová okna z profilů REHAU jsou velice těsná, což šetří vaši energii a peníze. Aby se z této přednosti nestal problém s enormním výskytem kondenzátu na chladných místech a měli jste stále svěží vzduch, dodržujte tyto zásady:

– zejména v zimním období několikrát denně otevřete okna dokořán na krátkou chvíli, raději než dlouhodobé větrání pomocí sklopení “větračky”
– ráno vyvětrat pokud možno razantně celý byt po dobu cca 15 min, např. pomocí protilehlých sklopných “větraček”
– klasické těsnění lze nahradit stabilním systémem speciálního perforovaného těsnění přesně pro potřeby vašeho bytu

2. Jak okna poprvé vyčistit

Okna znečistěná zbytky malty po stavební činnosti je nutné čistit velmi opatrně, nikdy ne na sucho, ale za vydatného smáčení vodou s malou dávkou mycího tekutého prostředku. Zbytky malty nebo jiných tuhých materiálů mohou vážně poškodit kování a těsnění oken.

3. Jak okna běžně čistit

Vaše nová okna po prvotním důkladném vyčištění nevyžadují žádnou zvláštní péči. Po nějakém čase se na profilech mohou objevit šmouhy, které lze jednoduše odstranit omytím profilů speciálním čističem REHAU, který obdržíte u kteréhokoliv výrobce plastových oken REHAU. Tímto čistidlem lze očistit jak znečištění normální, tak i od olejových skvrn.

Pro mytí rámů se používají běžné saponáty a mycí prostředky – nikdy se nesmí používat písek, drátěnka a rozpouštědla na bázi acetonu nebo trichloru.

Pohyblivé části kování je potřeba 1 – 2 x za rok promazat několika kapkami oleje do vyznačených otvorů na kování, aby šlo okno stále zlehka otvírat a zavírat.